Blue Flower

Odwieczny dylemat kobiet na całym świecie: czy wybrać olśniewająco piękne, czy wygodne i nadające się do tańczenia? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie
w sobie, ponieważ tak naprawdę już dawno zdecydowałyście :) Te z Was, które stawiają na efekt i są zdolne do takiego poświęcenia, jakim jest wytrzymanie całej nocy w świetnie wyglądających, ale niezbyt wygodnych butach, niech od razu kupią sobie karnet na masaż stóp po weselu ;)

Pozostałe mogą wybrać albo bardzo wygodne, albo dość wygodne i całkiem ładne buty :)

Nie chcemy tutaj doradzać w wyborze konkretnego modelu: rodzaje i fasony butów zmieniają się z każdym sezonem. Natomiast przed ich zakupem należy wziąć pod uwagę, że trzeba będzie w nich przetańczyć całą noc i do tego jeszcze wyglądać możliwie świeżo i rześko.

Dlatego bez względu na to, jakie buty wybierzecie, przygotujcie się na ich noszenie przez ok.12 godzin.

 

A oto garść porad jak wybrać buty ślubne:

- podczas przymierzania załóżcie obydwa i przejdźcie się kilka razy po sklepie – zobaczycie czy w ogóle ruszycie w nich z miejsca i się nie przewrócicie ;)

- dobrze jest, aby nie były zbyt płytkie, by noga podczas tańca z nich nie wypadła (nie jeden wujek będzie próbował robić z Wami ciekawe obroty i różne dziwne figury taneczne - musicie to przetrwać i nie zgubić butów po drodze ;))

- najlepiej, aby miały pasek lub inne zapięcie przytrzymujące stopę w bucie,

- podeszwa nie może się ślizgać, bo zaliczycie pięknego, rozłożystego orła na parkiecie ;)

- kolor postarajcie się dobrać do elementów sukni (szarfa, zdobienia), welonu, bukietu lub biżuterii,

- jeśli suknia jest bardzo strojna niech buty będą raczej proste,

- zdobienia obuwia nie powinny zaczepiać i haczyć sukni, bo ją zniszczą,

- jeżeli nie jesteście przyzwyczajone do noszenia obuwia na obcasie lub macie wrażliwe podbicia stóp zaopatrzcie się we wkładki żelowe – czynią cuda i dzięki nim niejedna z nas była w stanie przetańczyć całą noc bez zmiany obuwia ;)

- w sytuacji, gdy planujecie zmienić buty w trakcie wesela pamiętajcie, aby obuwie na zmianę było podobnej wysokości jak te pierwsze buty.
Dzięki temu unikniecie deptania sukni ślubnej podczas chodzenia i tańca,

- buty ślubne kupcie odpowiednio wcześniej i rozchodźcie je w domu, aby dobrze leżały na stopie,

- jeśli buty są skórzane i mają twardą skórkę spróbujcie użyć podpiętek lub pasty zmiękczającej do butów (do kupienia w sklepach obuwniczych).
Z domowych sposobów polecam oliwkę dla dzieci (smarujemy zewnętrzną stronę butów), spirytus lub chodzenie w nich po domu w mokrych skarpetkach (woda rozmiękcza skórkę). Przy butach z tworzywa sztucznego najlepiej oddać do szewca, który zrobi to profesjonalnie :)