Fotografia noworodkowa

Fotografia noworodkowa Opole Lubelskie
Sesja noworodkowa
Sesja noworodkowa Opole Lubelskie

Sesja noworodkowa

Z chwilą narodzenia się dziecka, zmienia się bardzo dużo w życiu świeżych rodziców. Szczególnie pierwsze dni po porodzie to przeskok z dotychczas znanej rzeczywistości w zupełnie inny świat. Czują to najbardziej dobitnie osoby, które po raz pierwszy zostają rodzicami. Ale również przy kolejnym dziecku dużo się zmienia. W tym czasie wypełnionym troską, radością i próbą przyzwyczajenia się do nowych warunków, warto na chwilę się zatrzymać i wziąć oddech. To jest czas bardzo wyjątkowy i niepowtarzalny. Nigdy już nie będzie tych emocji, a dziecko rośnie tak szybko, że już niedługo pójdą w zapomnienie malutkie paluszki, słodkie stópki i pierwsze grymasy. Warto to uwiecznić, by móc po latach z rozrzewnieniem wspominać ten nadzwyczajny okres życia.

Kiedy wykonać sesję noworodkową?

Sesja noworodkowa powinna być wykonana, gdy dziecko jeszcze dużo śpi, jest spokojne po jedzeniu. Najczęściej wykonuje się ją w pierwszych 14 dniach życia dziecka.

Im bardziej zwlekamy, tym więcej pobudek podczas sesji. Sesja fotograficzna noworodka trwa wówczas zdecydowanie dłużej. Dziecko zaczyna mieć kolki, lżejszy sen, trudniej jest je utulić i uspokoić.

Aby sesja fotograficzna dzidziusia przebiegła najsprawniej i najmniej stresująco dla rodziców, proponuję zarezerwować wstępny termin jeszcze będąc w ciąży. Po porodzie warto ustalić konkretny termin z uwzględnieniem samopoczucia i zdrowia maluszka i mamy.

Jak się przygotować do sesji noworodkowej?

Jeśli dziecko i mam są zdrowi, dziecko jest w dobrej formie i mama doszła do siebie po porodzie, to znak, że można przystąpić do sesji zdjęciowej noworodka. Fotograf poinformuje o szczegółach i przygotowaniu do sesji kilka dni wcześniej. Po ustaleniu daty i godziny sesji zdjęciowej warto tak ustawić karmienie i usypianie, by wypadło akurat na początkowy moment sesji, by nakarmione dziecko łatwo zasnęło i spało dłużej.

Jeśli na sesję noworodkową wybieramy się do studia fotograficznego warto zabrać ze sobą zapas pieluch i chusteczek do pielęgnacji skóry oraz mieszankę mleczną na dwie-trzy porcje (jeśli dziecko karmione jest z butelki).

Fotograf noworodkowy zazwyczaj posiada zestaw strojów i rekwizytów do takiej sesji, więc nie trzeba zabierać z domu nic z tych rzeczy. Fajnym dodatkiem mogą być ewentualnie tabliczki z imieniem lub inne rekwizyty dla celu wykonania metryczki fotograficznej.

Czym jest metryczka noworodka?

Metryczka dziecka to zdjęcie dziecka opatrzone podpisem: imię dziecka, imiona rodziców, data i miejsce urodzenia niemowlęcia oraz waga i wzrost w chwili narodzin. Oczywiście nie wszystkie te elementy są niezbędne. Można wybrać tylko niektóre z nich.

Metryczkę można wykonać w formie foto-obrazu na płótnie lub zdjęcia oprawionego w ramkę. Jako metryczkę noworodka można wykonać przykładowo poszewkę na poduszkę z wyżej podanymi informacjami.

Pakiet „Brzuszek i Maluszek”

Dla rodziców, którzy lubią mieć kolejne sesje zdjęciowe w podobnym stylu lub po prostu szukają oszczędności finansowych proponuję Pakiet „Brzuszek i Maluszek”. Zakup sesji ciążowej oraz noworodkowej w ramach jednej oferty skutkuje rabatem na obydwie.

W celu ustalenia szczegółów zapraszam do kontaktu: 507 636 843.

Pakiet MINI

280 PLN | 40 min.
 • 5 zdjęć poddanych autorskiej obróbce w formie elektronicznej
 • 5 odbitek 15×23
 • galeria zdjęć do wyboru

Pakiet MIDI

400 PLN | 50 min.
 • 10 zdjęć poddanych autorskiej obróbce w formie elektronicznej
 • 10 odbitek 15×23
 • galeria zdjęć do wyboru

Pakiet MAXI

500 PLN | 1 godz.
 • 20 zdjęć poddanych autorskiej obróbce w formie elektronicznej
 • 20 odbitek 15×23
 • 2 scenerie
 • galeria zdjęć do wyboru
 • profesjonalny makijaż w cenie
 • Foto-album premium GRATIS
Do każdego pakietu można wybrać dodatkowe ujęcia – 25zł/sztuka (poddane obróbce).
 
Istnieje możliwość zamówienia foto-obrazu (na płótnie) z wybranym z sesji zdjęciem. Cena zależy od formatu obrazu (najmniejszy dostępny to 20×30 cm, a największy 60x40cm).