Jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

Sesja rodzinna lubelskie
Fotografia rodzinna i okolicznościowa Opole Lubelskie

Jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

W przypadku sesji rodzinnej lub portretowej warto wybrać podobną kolorystykę ubrań dla wszystkich uczestników sesji.

Jakie kolory ubrań są najlepsze do sesji zdjęciowej?

Barwy powinny być jednolite, ubrania bez napisów i nadruków. Uniwersalne i ponadczasowe kolory ubrań do sesji to oczywiście biel i czerń. Białe ubrania podobnie jak czarne ubrania będą pasować do niemal każdego rodzaju sesji.

Jednymi z najbardziej neutralnych kolorów są również beże oraz odcienie szarości. Dobrze wkomponowują się w większość scenek oraz sesji plenerowych.

Czy kolorowa sukienka do sesji to dobry pomysł?

Sukienki wielobarwne nie zawsze dobrze się prezentują w danej sesji fotograficznej. Pstrokate kolory i wielość kolorów rozpraszają odbiorcę i odciągają wzrok od przekazu zdjęcia, nie pozwalają się skupić oglądającym na twarzach lub emocjach modeli.

Czego unikać przygotowując się do sesji fotograficznej?

Przygotowując się do sesji zdjęciowej unikajmy wzorzystych ubrań, wielokolorowych materiałów, mnóstwa elementów dekoracyjnych na naszym ubraniu. Niekorzystnie na sesji wyglądają bluzy z krzykliwymi napisami i nadrukami, mnogość elementów dekoracyjnych na odzieży oraz niedopasowanie poszczególnych elementów garderoby. Do sesji zdjęciowej lepiej też, by poszczególni modele byli ubrani w podobnym stylu i by ich ubiór współgrał kolorystycznie.

Jakie buty do sesji zdjęciowej?

Buty w sesji zdjęciowej są ważne i często niedoceniane przez modeli. Obuwie dopełnia styl ubioru i nadaje charakteru. Może też szpecić i odwracać uwagę od tematu zdjęcia, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór butów do sesji fotograficznej. Obuwie najlepiej wygląda, gdy jest dopasowane stylem lub kolorem (a najlepiej jednym i drugim) do noszonego stroju.

Przy sesji studyjnej proszę pamiętać o dodatkowym obuwiu do zdjęć (do studia nie wchodzimy w obuwiu wierzchnim z dworu). Możliwe jest również wykonywanie zdjęć z bosymi stopami lub w odpowiednio dopasowanych skarpetkach (dzieci, mężczyźni) lub rajstopach (starsze dziewczynki, kobiety).

O czym warto wiedzieć przed sesją zdjęciową?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne są drobiazgi podczas robienia zdjęć. Na fotografii widać paznokcie ze zdartym lakierem, włosy z odrostami,  tatuaże (zmywalne i niezmywalne), pomięte ubranie. Dlatego przed sesją warto przygotować siebie i swoich bliskich do zdjęć.

Paznokcie powinny być schludne, czyste. Ubranie uprasowane, buty wyczyszczone. Szczególnie w przypadku małych dzieci warto zwrócić uwagę na czystą buzię i dłonie. Zmyć resztki jedzenia, plamy z flamastrów itp.

Jaka fryzura do sesji zdjęciowej?

Fryzurę do sesji zdjęciowej warto przemyśleć podczas komponowania zestawu ubrań. Najważniejsze, by włosy były czyste, najlepiej bez odrostów, zadbane. Fryzura powinna pasować do naszego stylu bycia, abyśmy czuli się w niej dobrze i naturalnie. Jeśli to sesja w stylu glamour lub stylizowana, to wskazana jest fryzura wykonana u profesjonalisty. Warto wówczas pokazać osobie wykonującej upięcie wybrany przez nas zestaw ubrań do sesji lub opowiedzieć w jakim stylu planujemy zdjęcia, by fryzura odpowiadała całokształtowi.

Jaki makijaż do sesji zdjęciowej?

Makijaż do sesji fotograficznej powinien pasować do naszej osobowości oraz stylu sesji i wybranego zestawu ubrań. Warto dostosować widoczność makijażu do założeń sesji: jeśli ma to być sesja na łonie natury w stylu piknikowym, to wskazany jest bardziej naturalny, delikatny makijaż. W przypadku sesji stylizowanej można po konsultacji z fotografem pozwolić sobie na bardziej efektowny wygląd twarzy czy ciała. Ale tu też dobrze jest zachować umiar, ponieważ skóra obciążona zbyt nienaturalnym makijażem wygląda starzej i mniej korzystnie.

Decydując się na sesję w moim studiu (lub plenerze) można wybrać opcję sesji z makijażem (mogę polecić make up artist, która ma doświadczenie w makijażu do zdjęć i pracuje blisko mojego studia). W niektórych typach sesji makijaż jest gratis.

Czy podczas sesji się przebiera?

To zależy od ustaleń z fotografem i rodzaju sesji.

Dobrze jest zabrać ze sobą drugi zestaw ubrań na wszelki wypadek. Zawsze warto skonsultować to przed sesją z osobą wykonującą zdjęcia. Fotograf pomoże dobrać zestawy ubrań i doradzi co wygląda najkorzystniej w danej scenerii.

Gdzie wykonuje się sesję biznesową?

Jeśli sprawa dotyczy sesji biznesowej, to proponujemy zdjęcia w miejscu pracy, w plenerze (np. w scenerii miejskiej, industrialnej – w zależności od zawodu) lub w naszym studiu. Na sesję warto wykonać odpowiedni makijaż. Dobrze jest mieć ze sobą dwa dodatkowe zestawy ubrań (w przypadku zawodów niekorzystających z odzienia służbowego).

Jaka bielizna do sesji ciążowej?

W przypadku sesji ciążowej oprócz fryzury i makijażu ważna jest bielizna. Najlepiej, aby była cielista, co umożliwi zastosowanie każdej niemal stylizacji. Jeśli możliwe, drugi zestaw bielizny wzięty na sesję może być w kolorze czarnym.

Jak się przygotować do sesji w stylu fine-art?

Do sesji stylizowanych dobieramy indywidualnie akcesoria, strój i fryzurę oraz makijaż. Dokładne wskazówki zostaną przekazane po ustaleniu motywu sesji.

Zazwyczaj ubiór przygotowuje stylista lub fotograf.

Co jest ważne podczas sesji zdjęciowej?

Podczas sesji zdjęciowej ważne jest, by był to czas przyjemnie spędzony, radosny, bez stresu i nerwów. Dlatego zawsze proponuję, by na sesję przyjść wyspanym i najedzonym (szczególnie dotyczy to dzieci) oraz w dobrym humorze. Nie ważne, czy to Twoja pierwsza sesja, czy kolejna: o nic się nie martw. Ja poprowadzę Cię od początku do końca: będę podpowiadać jak się ustawić, gdzie patrzeć, co zrobić z rękami i nogami. Doradzę czego unikać, by na zdjęciach wyjść korzystnie. Później w galerii zdjęć do wyboru Ty decydujesz, które ujęcia poddam obróbce i wydrukuję.

Czy na sesję trzeba zabierać rekwizyty?

W przypadku większości sesji tematycznych posiadam zestawy rekwizytów niezbędne dla sesji. Czy to dla noworodków, dzieci czy dorosłych. Mam także dedykowane stroje i dodatki do wyboru dla większości grup wiekowych i stylizacji. Warto zabrać ze sobą pasujące do stroju akcesoria, np. opaski do włosów, krawat czy muchę.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiem. Zadzwoń: 507 636 843 lub napisz: biuro.dbstudio@gmail.com